2013 Alberta High School Football Schedule (Subject to Change)

Schedule (pdf)

League Legend
BRK Big Rock Football Conference MPE Mighty Peace League
CA 1 Calgary Division 1 Conference RAN Rangeland League
CA 2/3 Calgary Divisions 2/3 Conference RKV Rocky View League
CEN Central Alberta League SOU Southern Alberta League
EDM1 Edmonton Metro, Carr Division WHE Wheatland League
EDM2 Edmonton Metro, Miles Division 6man Western AB 6 Man League
EDM3 Edmonton Metro, Gilfillan Division    

Date
League
Away
Home
Friday, August 30 BRK Foothills LCI
Friday, August 30 BRK Chestermere Highwood
Friday, August 30 BRK HTA Brooks
Friday, August 30 MPE Jasper Place St. Joe's (G.P.)
Friday, August 30 MPE Peace River San Diego
Friday, August 30 RAN Crescent Heights (Med. Hat) Drumheller
Friday, August 30 RAN McCoy Taber
Friday, August 30 SOU Cranbrook Pincher Creek
Friday, August 30 SOU Medicine Hat Kate Andrews
Friday, August 30 SOU McCoy W.R. Myers
Friday, August 30 WHE Holy Rosary Wainwright
Friday, August 30 WHE St. Paul Lloydminster
Friday, August 30 WHE Cold Lake Bonnyville
Saturday, August 31 SOU Foothills LCI
Date
League
Away
Home
WEEK 1
Wednesday, September 4 EDM2 Strathcona Ardrossan
Wednesday, September 4 EDM2 St. Albert Leduc
Wednesday, September 4 EDM2 McNally Archbishop O'Leary
Wednesday, September 4 EDM3 Beaumont M.E. Lazerte
Thursday, September 5 EDM1 Spruce Grove Harry Ainlay
Thursday, September 5 CEN Thurber Camrose
Thursday, September 5 CEN Stettler Hunting Hills
Thursday, September 5 CEN H.J. Cody  (Sylvan) Wetaskiwin
Thursday, September 5 EDM1 Austin O'Brien Jasper Place
Thursday, September 5 EDM1 Bev Facey Ross Sheppard
Thursday, September 5 EDM1 Bellerose Salisbury
Thursday, September 5 EDM2 W.P. Wagner Paul Kane
Thursday, September 5 EDM3 J. Percy Page St. Joseph (Edm)
Thursday, September 5 EDM3 St. Francis Xavier Fort Saskatchewan
Thursday, September 5 EDM3 Holy Trinity Archbishop Jordan
Thursday, September 5 MPE G.P. Comp Sexsmith
Friday, September 6 BRK Highwood Pincher Creek
Friday, September 6 BRK Raymond HTA
Friday, September 6 BRK Cardston Foothills (JV and SR)
Friday, September 6 CEN Rocky Lacombe
Friday, September 6 CEN Ponoka Notre Dame
Friday, September 6 MPE Peace Wapiti St. Joe's (G.P.)
Friday, September 6 MPE Peace River Whitecourt
Friday, September 6 RAN Brooks Medicine Hat
Friday, September 6 RAN Crescent Heights (Med. Hat) McCoy
Friday, September 6 SOU Highwood Pincher Creek
Friday, September 6 SOU Cranbrook Kate Andrews
Friday, September 6 SOU Winston Churchill Willow Creek
Friday, September 6 SOU Catholic Central Chinook
Friday, September 6 WHE Holy Rosary Bonnyville
Friday, September 6 WHE Wainwright Lloydminster
Friday, September 6 WHE St. Paul Cold Lake
Friday, September 6 WHE Westlock Vermilion
Friday, September 6 WHE Vegreville Athabasca
Friday, September 6 6man Provost Sedgewick
Saturday, September 7 BRK Canmore Taber
Saturday, September 7 RAN Strathmore Drumheller
Saturday, September 7 SOU Canmore W.R. Myers
Saturday, September 7 SOU Centennial LCI

Date
League
Away
Home
WEEK 2
Tuesday, September 10 RAN Crescent Heights (Med. Hat) McCoy
Tuesday, September 10 RKV Bow Valley Cochrane
Wednesday, September 11 BRK Bow Valley Highwood
Thursday, September 12 CA1 Notre Dame Henry Wise Wood
Thursday, September 12 CA1 Bishop O'Byrne St. Francis
Thursday, September 12 CA1 Bishop Grandin Centennial
Thursday, September 12 CA2/3 Central Memorial William Aberhart
Thursday, September 12 CA2/3 Crescent Heights (Calgary) Bowness
Thursday, September 12 CEN Hunting Hills H.J. Cody (Sylvan)
Thursday, September 12 EDM1 Ross Sheppard Salisbury
Thursday, September 12 EDM2 Leduc Ardrossan
Thursday, September 12 EDM2 Paul Kane St. Albert
Thursday, September 12 EDM3 Queen Elizabeth M.E. Lazerte
Thursday, September 12 EDM3 Fort Saskatchewan Beaumont
Thursday, September 12 MPE G.P. Comp Peace Wapiti
Thursday, September 12 6man Buck Mountain Rimbey
Thursday, September 12 6man Hinton Sunchild
Friday, September 13 EDM1 Jasper Place Bev Facey
Friday, September 13 EDM1 Bellerose Harry Ainlay
Friday, September 13 BRK Rundle College HTA
Friday, September 13 CA2/3 EP Scarlett Bishop Carroll
Friday, September 13 CA2/3 Ernest Manning Lord Beaverbrook
Friday, September 13 CA2/3 John G. Diefenbaker Western Canada
Friday, September 13 CA2/3 McNally/Lacombe James Fowler
Friday, September 13 CA2/3 Forest Lawn Sir Winston Churchill
Friday, September 13 CEN Rocky Thurber
Friday, September 13 CEN Wetaskiwin Ponoka
Friday, September 13 CEN Stettler Camrose
Friday, September 13 CEN Lacombe Notre Dame
Friday, September 13 EDM1 Spruce Grove Austin O'Brien
Friday, September 13 EDM2 W.P. Wagner McNally
Friday, September 13 EDM2 Archbishop O'Leary Strathcona
Friday, September 13 EDM3 J. Percy Page Holy Trinity
Friday, September 13 EDM3 St. Joseph (Edm) St. Francis Xavier
Friday, September 13 MPE St. Joe's (G.P.) Sexsmith
Friday, September 13 MPE Whitecourt Valleyview
Friday, September 13 RAN McCoy Brooks
Friday, September 13 RKV Bert Church Chestermere
Friday, September 13 RKV Springbank George McDougall
Friday, September 13 SOU LCI Cardston
Friday, September 13 SOU Catholic Central Raymond
Friday, September 13 SOU Winston Churchill W.R. Myers
Friday, September 13 SOU Willow Creek Kate Andrews
Friday, September 13 WHE Lloydminster Cold Lake
Friday, September 13 WHE Wainwright Holy Rosary
Friday, September 13 WHE Athabasca Vermilion
Friday, September 13 WHE Vegreville Westlock
Friday, September 13 WHE Bonnyville St. Paul
Friday, September 13 6man Caroline Brooks
Friday, September 13 6man Edson Jasper
Friday, September 13 6man Eastglen Lac La Biche
Friday, September 13 6man Three Hills Hanna
Friday, September 13 6man Breton L.Y. Cairns
Saturday, September 14 BRK Foothills Ernest Manning
Saturday, September 14 RAN Cranbrook Crescent Heights (Med. Hat)
Saturday, September 14 RAN Medicine Hat Strathmore

Date
League
Away
Home
WEEK 3
Tuesday, September 17 BRK Highwood Foothills JV
Tuesday, September 17 RKV Springbank Bow Valley
Wednesday, September 18 6man Rimbey Breton
Wednesday, September 18 6man Hanna Caroline
Thursday, September 19 CA2/3 Central Memorial McNally/Lacombe
Thursday, September 19 CA2/3 Crescent Heights (Calgary) William Aberhart
Thursday, September 19 CA2/3 Western Canada Ernest Manning
Thursday, September 19 CA2/3 Sir Winston Churchill Bowness
Thursday, September 19 CA2/3 EP Scarlett Lord Beaverbrook
Thursday, September 19 CEN Ponoka Rocky
Thursday, September 19 EDM1 Ross Sheppard Spruce Grove
Thursday, September 19 EDM1 Bev Facey Bellerose
Thursday, September 19 EDM2 Strathcona Paul Kane
Thursday, September 19 EDM2 Archbishop O'Leary Leduc
Thursday, September 19 EDM2 Ardrossan McNally
Thursday, September 19 EDM3 Queen Elizabeth Fort Saskatchewan
Thursday, September 19 EDM3 J. Percy Page Archbishop Jordan
Thursday, September 19 MPE Valleyview Peace Wapiti
Thursday, September 19 SOU Cardston Chinook
Thursday, September 19 6man Brooks Three Hills
Thursday, September 19 6man L.Y. Cairns Buck Mountain
Friday, September 20 BRK Rundle College Canmore
Friday, September 20 CA1 Centennial Notre Dame
Friday, September 20 CA1 St. Francis Henry Wise Wood
Friday, September 20 CA2/3 Forest Lawn Bishop Carroll
Friday, September 20 CA1 St. Mary's Bishop O'Byrne
Friday, September 20 CA2/3 John G. Diefenbaker James Fowler
Friday, September 20 CEN Wetaskiwin Stettler
Friday, September 20 CEN Notre Dame H.J. Cody (Sylvan)
Friday, September 20 CEN Lacombe Thurber
Friday, September 20 CEN Hunting Hills Camrose
Friday, September 20 EDM1 Harry Ainlay Austin O'Brien
Friday, September 20 EDM1 Salisbury Jasper Place
Friday, September 20 EDM2 St. Albert W.P. Wagner
Friday, September 20 EDM3 M.E. Lazerte St. Joseph
Friday, September 20 EDM3 Holy Trinity Beaumont
Friday, September 20 MPE St. Joe's (G.P.) Whitecourt
Friday, September 20 MPE G.P. Comp Peace River
Friday, September 20 RAN Drumheller Medicine Hat
Friday, September 20 RAN Brooks Crescent Heights (Med. Hat)
Friday, September 20 RAN Strathmore McCoy
Friday, September 20 RKV Springbank Chestermere
Friday, September 20 RKV George McDougall Bow Valley
Friday, September 20 SOU Catholic Central Winston Churchill
Friday, September 20 SOU Pincher Creek Willow Creek
Friday, September 20 SOU Raymond LCI
Friday, September 20 WHE St. Paul Holy Rosary
Friday, September 20 WHE Lloydminster Bonnyville
Friday, September 20 WHE Cold Lake Wainwright
Friday, September 20 WHE Athabasca Westlock
Friday, September 20 WHE Vermilion Vegreville
Friday, September 20 6man Hinton Edson
Friday, September 20 6man Sedgewick Millwoods
Friday, September 20 6man Sunchild Jasper
Friday, September 20 6man Provost Eastglen
Saturday, September 21 BRK Crescent Heights (Calgary) Foothills
Saturday, September 21 RKV Cochrane Bert Church

Date
League
Away
Home
WEEK 4
Tuesday, September 24 BRK HTA Canmore 
Tuesday, September 24 EDM3 St. Joseph (Edm) Queen Elizabeth
Tuesday, September 24 EDM3 J. Percy Page St. Francis Xavier
Tuesday, September 24 EDM3 Beaumont Archbishop Jordan
Tuesday, September 24 EDM3 Holy Trinity Fort Saskatchewan
Thursday, September 26 CA1 Centennial St. Francis
Thursday, September 26 CA1 Henry Wise Wood St. Mary's
Thursday, September 26 CA1 Bishop Grandin Bishop O'Byrne
Thursday, September 26 CA2/3 EP Scarlett William Aberhart
Thursday, September 26 CA2/3 Sir Winston Churchill Central Memorial
Thursday, September 26 CEN Ponoka Lacombe
Thursday, September 26 EDM1 Austin O'Brien Bev Facey
Thursday, September 26 EDM1 Jasper Place Harry Ainlay
Thursday, September 26 EDM1 Ross Sheppard Bellerose
Thursday, September 26 EDM2 St. Albert Strathcona
Thursday, September 26 EDM2 Ardrossan Paul Kane
Thursday, September 26 EDM2 W.P. Wagner Archbishop O'Leary
Thursday, September 26 MPE Sexsmith Peace Wapiti
Thursday, September 26 SOU Pincher Creek Kate Andrews
Thursday, September 26 6man Three Hills Caroline
Thursday, September 26 6man Breton Buck Mountain
Thursday, September 26 6man Edson Sunchild
Friday, September 27 CEN H.J. Cody  (Sylvan) Thurber
Friday, September 27 BRK HTA Foothills
Friday, September 27 BRK Highwood Rundle College
Friday, September 27 CA2/3 Forest Lawn Crescent Heights (Calgary)
Friday, September 27 CA2/3 Ernest Manning McNally/Lacombe
Friday, September 27 CA2/3 Western Canada Lord Beaverbrook
Friday, September 27 CA2/3 Bowness James Fowler
Friday, September 27 CA2/3 John G. Diefenbaker Bishop Carroll
Friday, September 27 CEN Stettler Rocky
Friday, September 27 CEN Hunting Hills Notre Dame
Friday, September 27 EDM1 Salisbury Spruce Grove
Friday, September 27 EDM2 Leduc McNally
Friday, September 27 EDM3 Fort Saskatchewan J. Percy Page
Friday, September 27 EDM3 Beaumont Queen Elizabeth
Friday, September 27 EDM3 Archbishop Jordan St. Joseph (Edm)
Friday, September 27 EDM3 M.E. Lazerte St. Francis Xavier
Friday, September 27 MPE Peace River Valleyview
Friday, September 27 MPE St. Joe's (G.P.) G.P. Comp
Friday, September 27 RAN Medicine Hat Crescent Heights (Med. Hat)
Friday, September 27 RAN Drumheller McCoy
Friday, September 27 RAN Brooks Strathmore
Friday, September 27 RKV Chestermere George McDougall
Friday, September 27 RKV Bow Valley Bert Church
Friday, September 27 SOU Winston Churchill Chinook
Friday, September 27 SOU W.R. Myers Cardston
Friday, September 27 SOU Whitecourt Willow Creek
Friday, September 27 SOU LCI Catholic Central
Friday, September 27 WHE Lloydminster Holy Rosary
Friday, September 27 WHE Bonnyville Wainwright
Friday, September 27 WHE Cold Lake St. Paul
Friday, September 27 WHE Vermilion Westlock
Friday, September 27 WHE Athabasca Vegreville
Friday, September 27 6man Jasper Hinton
Friday, September 27 6man Millwoods Provost
Friday, September 27 6man Brooks Hanna
Friday, September 27 6man Rimbey L.Y. Cairns
Friday, September 27 6man Sedgewick Lac La Biche
Saturday, September 28 CEN Camrose Wetaskiwin
Saturday, September 28 RKV Cochrane Springbank

Date
League
Away
Home
WEEK 5
Tuesday, October 1 BRK Foothills JV Canmore
Thursday, October 3 CA2/3 Ernest Manning Bishop Carroll
Thursday, October 3 CA2/3 McNally/Lacombe Forest Lawn
Thursday, October 3 CA2/3 William Aberhart Sir Winston Churchill
Thursday, October 3 CA2/3 Central Memorial John G. Diefenbaker
Thursday, October 3 CA2/3 Crescent Heights (Calgary) EP Scarlett
Thursday, October 3 CEN H.J. Cody  (Sylvan) Lacombe
Thursday, October 3 EDM1 Bev Facey Salisbury
Thursday, October 3 EDM1 Jasper Place Spruce Grove
Thursday, October 3 EDM2 Paul Kane McNally
Thursday, October 3 EDM2 Archbishop O'Leary St. Albert
Thursday, October 3 EDM3 Fort Saskatchewan St. Joseph (Edm)
Thursday, October 3 EDM3 Queen Elizabeth J. Percy Page
Thursday, October 3 MPE Peace Wapiti Peace River
Thursday, October 3 MPE Valleyview G.P. Comp
Thursday, October 3 SOU Chinook LCI
Friday, October 4 CEN Rocky Camrose
Friday, October 4 WHE Lloydminster Wainwright
Friday, October 4 WHE St. Paul Bonnyville
Friday, October 4 WHE Cold Lake Holy Rosary
Friday, October 4 WHE Vermilion Athabasca
Friday, October 4 WHE Westlock Vegreville
Friday, October 4 BRK Grand Prairie Foothills
Friday, October 4 BRK HTA St. Joe's (G.P.)
Friday, October 4 CA2/3 Bowness Western Canada
Friday, October 4 CA1 Notre Dame St. Francis
Friday, October 4 CA1 Centennial Henry Wise Wood
Friday, October 4 CA2/3 James Fowler Lord Beaverbrook
Friday, October 4 CA1 St. Mary's Bishop Grandin
Friday, October 4 CEN Ponoka Stettler
Friday, October 4 CEN Thurber Hunting Hills
Friday, October 4 EDM1 Harry Ainlay Ross Sheppard
Friday, October 4 EDM1 Bellerose Austin O'Brien
Friday, October 4 EDM2 Leduc Strathcona
Friday, October 4 EDM2 Ardrossan W.P. Wagner
Friday, October 4 EDM3 Archbishop Jordan St. Francis Xavier
Friday, October 4 EDM3 M.E. Lazerte Holy Trinity
Friday, October 4 MPE Sexsmith Whitecourt
Friday, October 4 RAN Kate Andrews McCoy
Friday, October 4 RAN Medicine Hat Rundle College
Friday, October 4 SOU Cardston Catholic Central
Friday, October 4 SOU W.R. Myers Willow Creek
Friday, October 4 SOU Raymond Winston Churchill
Friday, October 4 6man Lac La Biche Eastglen
Saturday, October 5 CEN Notre Dame Wetaskiwin
Saturday, October 5 BRK Canmore Highwood
Saturday, October 5 MPE G.P. Comp Foothills
Saturday, October 5 RAN Crescent Heights (Med. Hat) Strathmore
Saturday, October 5 RKV George McDougall Bert Church
Saturday, October 5 RKV Chestermere Cochrane

Date
League
Away
Home
WEEK 6
Wednesday, October 9 CEN H.J. Cody  (Sylvan) Stettler
Wednesday, October 9 6man Hanna Three Hills
Wednesday, October 9 6man L.Y. Cairns Breton
Thursday, October 10 BRK Foothills Rundle College
Thursday, October 10 BRK HTA Highwood
Thursday, October 10 CA1 Bishop O'Byrne Notre Dame
Thursday, October 10 CA1 Bishop Grandin Henry Wise Wood
Thursday, October 10 CA1 St. Mary's Centennial
Thursday, October 10 CA2/3 William Aberhart McNally/Lacombe
Thursday, October 10 CA2/3 Bowness Central Memorial
Thursday, October 10 CEN Wetaskiwin Rocky
Thursday, October 10 CEN Lacombe Hunting Hills
Thursday, October 10 CEN Notre Dame Thurber
Thursday, October 10 EDM1 Austin O'Brien Salisbury
Thursday, October 10 EDM1 Spruce Grove Bellerose
Thursday, October 10 EDM2 Ardrossan St. Albert
Thursday, October 10 EDM3 Holy Trinity Queen Elizabeth
Thursday, October 10 EDM3 M.E. Lazerte J. Percy Page
Thursday, October 10 EDM3 Archbishop Jordan Fort Saskatchewan
Thursday, October 10 MPE St. Joe's (G.P.) Valleyview
Thursday, October 10 MPE Whitecourt G.P. Comp
Thursday, October 10 RAN McCoy Medicine Hat
Thursday, October 10 RKV Bert Church Springbank
Thursday, October 10 RKV George McDougall Cochrane
Thursday, October 10 RKV Bow Valley Chestermere
Thursday, October 10 SOU W.R. Myers Pincher Creek
Thursday, October 10 SOU Cardston Raymond
Thursday, October 10 WHE Holy Rosary Lloydminster
Thursday, October 10 WHE Wainwright St. Paul
Thursday, October 10 WHE Bonnyville Cold Lake
Thursday, October 10 WHE Vegreville Vermilion
Thursday, October 10 WHE Westlock Athabasca
Thursday, October 10 6man Rimbey Buck Mountain
Friday, October 11 CA2/3 Western Canada Bishop Carroll
Friday, October 11 CA2/3 Lord Beaverbrook Crescent Heights (Calgary)
Friday, October 11 CA2/3 EP Scarlett Ernest Manning
Friday, October 11 CA2/3 James Fowler Forest Lawn
Friday, October 11 CA2/3 Sir Winston Churchill John G. Diefenbaker
Friday, October 11 CEN Camrose Ponoka
Friday, October 11 EDM1 Ross Sheppard Jasper Place
Friday, October 11 EDM1 Harry Ainlay Bev Facey
Friday, October 11 EDM2 Paul Kane Archbishop O'Leary
Friday, October 11 EDM2 McNally Strathcona
Friday, October 11 EDM2 W.P. Wagner Leduc
Friday, October 11 EDM3 St. Francis Xavier Beaumont
Friday, October 11 MPE Peace River Sexsmith
Friday, October 11 RAN Drumheller Brooks
Friday, October 11 SOU Willow Creek Chinook
Friday, October 11 SOU Winston Churchill LCI
Friday, October 11 6man Brooks Caroline
Friday, October 11 6man Jasper Edson
Friday, October 11 6man Sedgewick Provost
Friday, October 11 6man Sunchild Hinton
Friday, October 11 6man Millwoods Eastglen
Saturday, October 12 MPE St. Joe's (G.P.) Crescent Heights (Med. Hat)
Saturday, October 12 RAN Crescent Heights (Med. Hat) St. Joe's

Date
League
Away
Home
WEEK 7
Tuesday, October 15 RAN RFC Quarter Final 5th vs 4th
Tuesday, October 15 RAN RFC Quarter Final 6th vs 3rd
Wednesday, October 16 EDM3 St. Francis Xavier Holy Trinity
Wednesday, October 16 EDM3 St. Joseph (Edm) Beaumont
Wednesday, October 16 EDM3 Queen Elizabeth Archbishop Jordan
Wednesday, October 16 EDM3 Fort Saskatchewan M.E. Lazerte
Thursday, October 17 CA2/3 Western Canada William Aberhart
Thursday, October 17 CA2/3 Crescent Heights (Calgary) McNally/Lacombe
Thursday, October 17 CA2/3 Forest Lawn Central Memorial
Thursday, October 17 CA2/3 Ernest Manning Bowness
Thursday, October 17 CA2/3 John G. Diefenbaker Lord Beaverbrook
Thursday, October 17 EDM1 Austin O'Brien Ross Sheppard
Thursday, October 17 EDM1 Jasper Place Bellerose
Thursday, October 17 EDM1 Bev Facey Spruce Grove
Thursday, October 17 EDM1 Harry Ainlay Salisbury
Thursday, October 17 EDM2 Archbishop O'Leary Ardrossan
Thursday, October 17 EDM2 McNally St. Albert
Thursday, October 17 EDM2 Paul Kane Leduc
Thursday, October 17 EDM2 Strathcona W.P. Wagner
Friday, October 18 BRK Big Rock FC Semi Time and Location TBD
Friday, October 18 CA2/3 Sir Winston Churchill EP Scarlett
Friday, October 18 CA1 Bishop O'Byrne Henry Wise Wood
Friday, October 18 CA1 Bishop Grandin Notre Dame
Friday, October 18 CA2/3 James Fowler Bishop Carroll
Friday, October 18 CA1 St. Francis St. Mary's
Friday, October 18 MPE St. Joe's (G.P.) Peace River
Friday, October 18 MPE Sexsmith Valleyview
Friday, October 18 MPE Peace Wapiti Whitecourt
Friday, October 18 RAN RFC Semi Final low seed vs 1st
Friday, October 18 RAN RFC Semi Final high seed vs 2nd
Friday, October 18 RKV Tier II Semi Finals
Friday, October 18 SOU Chinook Raymond
Friday, October 18 SOU W.R. Myers Kate Andrews
Friday, October 18 SOU Winston Churchill Cardston
Friday, October 18 6man Three Hills Brooks
Friday, October 18 6man Breton Rimbey
Friday, October 18 6man Edson Hinton
Friday, October 18 6man Millwoods Sedgewick
Friday, October 18 6man Caroline Hanna
Friday, October 18 6man Buck Mountain L.Y. Cairns
Friday, October 18 6man Jasper Sunchild
Friday, October 18 6man Lac La Biche Provost
Saturday, October 19 WHE Wheatland Tier I Playoffs Round 1
Saturday, October 19 WHE Wheatland Tier II Playoffs Round 1

Date
League
Away
Home
WEEK 8
Tuesday, October 22 EDM1 Quarter Finals #6 vs #3
Tuesday, October 22 EDM1 Quarter Finals #5 vs #4 
Tuesday, October 22 EDM2 Quarter Finals #6 vs #3
Tuesday, October 22 EDM2 Quarter Finals #5 vs #4
Thursday, October 24 CA1 Bishop O'Byrne Centennial
Thursday, October 24 CA1 Notre Dame St. Mary's
Thursday, October 24 CA1 Bishop Grandin St. Francis
Thursday, October 24 CA2/3 Bowness McNally/Lacombe
Thursday, October 24 CA2/3 Lord Beaverbrook William Aberhart
Thursday, October 24 EDM3 Archbishop Jordan M.E. Lazerte
Thursday, October 24 EDM3 St. Francis Xavier Queen Elizabeth
Thursday, October 24 EDM3 Beaumont J. Percy Page
Thursday, October 24 EDM3 St. Joseph (Edm) Holy Trinity
Thursday, October 24 6man Buck Mountain Breton
Thursday, October 24 6man L.Y. Cairns Rimbey
Friday, October 25 CA2/3 Central Memorial Bishop Carroll
Friday, October 25 BRK Big Rock FC Final Time and Location TBD
Friday, October 25 CA2/3 Sir Winston Churchill Crescent Heights (Calgary)
Friday, October 25 CA2/3 John G. Diefenbaker EP Scarlett
Friday, October 25 CA2/3 Forest Lawn Ernest Manning
Friday, October 25 CA2/3 Western Canada James Fowler
Friday, October 25 EDM1 Carr conf semi-finals Clarke
Friday, October 25 EDM2 Miles Conf semi-finals FT/JBP
Friday, October 25 RAN 3rd Place Game
Friday, October 25 RAN Rangeland Final
Friday, October 25 RKV Tier II Gold Final
Friday, October 25 6man Caroline Three Hills
Friday, October 25 6man Hinton Jasper
Friday, October 25 6man Provost Millwoods
Friday, October 25 6man Hanna Brooks
Friday, October 25 6man Sunchild Edson
Friday, October 25 6man Eastglen Sedgewick
Saturday, October 26 MPE Peace Bowl Playoffs
Saturday, October 26 WHE Wheatland Tier I Playoffs Round 2
Saturday, October 26 WHE Wheatland Tier II Playoffs Championship Game

Date
League
Away
Home
WEEK 9
Tuesday, October 29 EDM3 Quarter Finals #6 vs #3
Tuesday, October 29 EDM3 Quarter Finals #5 vs #4 
Friday, November 1 EDM3 Gilfillan Conf semi-finals Clarke
Friday, November 1 RAN Zone Championships
Friday, November 1 6man Playoffs
Friday, November 1 6man Eastglen Lac La Biche
Saturday, November 2 EDM1 Carr Conf Championship Clarke
Saturday, November 2 EDM2 Miles Conf Championship Clarke
Saturday, November 2 MPE Peace Bowl Championships
Saturday, November 2 RKV Tier II Bronze Final
Saturday, November 2 RKV Regional Qualifiers
Saturday, November 2 WHE Wheatland Tier I Playoffs Championship Game
Saturday, November 2 WHE Wheatland Playoffs Tier Crossover Game
Friday, November 8 EDM3 Gilfillan Conf Championship Clarke