High School Football Schedule

2017 (Subject to Change)

2017 Alberta Master Schedule

LEAGUE LEGEND
BRK Big Rock Football Conference ED3 Edmonton Metro, Gilfillan Division
BSK  Big Sky Conference FTM Fort McMurray
CA1 Calgary Division 1 Conference MPE Mighty Peace League
CA2 Calgary Division 2 Conference RAN Rangeland League
CA3 Calgary Divisions 3 Conference RKV Rocky View League
CEN Central Alberta League SOU Southern Alberta League
ED1 Edmonton Metro, Carr Division WHE Wheatland League
ED2 Edmonton Metro, Miles Division 6-Man Western AB 6 Man League
PRE-SEASON
Date League Home Away
25-Aug RKV(EX) George McDougall Crescent Heights (MH)
25-Aug SOU(EX) Raymond Harry Ainlay
26-Aug BSK(EX) Pincher Creek Drumheller
26-Aug RAN(EX) Medicine Hat Lacombe
26-Aug SOU(EX) L.C.I. Salisbury
26-Aug SOU(EX) Catholic Central McCoy
26-Aug WHE(EX) Holy Rosary St. Joseph’s (GP)
26-Aug WHE(EX) Lloydminster Archbishop Jordan
WEEK 1
Date League Home Away
31-Aug CEN(EX) Wetaskiwin Leduc
31-Aug MPE St. Joseph’s (GP) Peace River
31-Aug MPE Valleyview Sexsmith
31-Aug MPE High Prairie Charles Spencer
1-Sep BRK(EX) Holy Trinity Academy Holy Rosary
1-Sep CEN Notre Dame (RD) Lacombe
1-Sep CEN Hunting Hills Lindsay Thurber
1-Sep CEN(EX) Stettler Brooks
1-Sep ED1(EX) Austin O’Brien Cardston
1-Sep MPE Grande Prairie Peace Wapiti
1-Sep RAN Strathmore Crescent Heights (MH)
1-Sep RAN Medicine Hat McCoy
1-Sep SOU(EX) L.C.I. Foothills
1-Sep WHE(EX) Lloydminster North Battleford (SK)
2-Sep BSK Canmore Drumheller
2-Sep ED1(EX) Bev Facey St. Joseph’s (GP)
WEEK 2
Date League Home Away
6-Sep MPE Peace Wapiti Valleyview
7-Sep 6-Man Breton Redwater
7-Sep 6-Man Caroline Holy Cross
7-Sep CEN Drayton Valley West Central
8-Sep 6-Man Ecole Desrochers Harry Collinge
8-Sep 6-Man Provost Sedgewick
8-Sep 6-Man Assumption Holy Redeemer
8-Sep 6-Man St. Joseph’s (Brooks) OLMP
8-Sep 6-Man Rimbey Heritage Christian
8-Sep BRK Highwood Holy Trinity Academy
8-Sep BRK(EX) Foothills Centennnial
8-Sep CEN Notre Dame (RD) Lindsay Thurber
8-Sep CEN Hunting Hills Lacombe
8-Sep CEN H.J. Cody Ponoka
8-Sep CEN Wetaskiwin Camrose
8-Sep ED1 Bev Facey Austin O’Brien
8-Sep ED1 Ross Sheppard Salisbury
8-Sep ED1 Harry Ainlay Jasper Place
8-Sep ED1 Bellerose Spruce Grove
8-Sep ED2 Leduc Archbishop Jordan
8-Sep FTM Holy Trinity (FM) Fort McMurray
8-Sep MPE St. Joseph’s (GP) Grande Prairie
8-Sep MPE Sexsmith Peace River
8-Sep MPE High Prairie Whitecourt
8-Sep RAN Crescent Heights (MH) Brooks
8-Sep RAN McCoy Strathmore
8-Sep RKV Springbank Cochrane
8-Sep RKV Bert Church Bow Valley
8-Sep SOU Winston Churchill Chinook
8-Sep SOU W.R. Myers Catholic Central
8-Sep SOU(EX) Willow Creek Medicine Hat
8-Sep WHE Athabasca Vegreville
8-Sep WHE Vermilion Westlock
8-Sep WHE St. Paul Wainwright
8-Sep WHE(EX) Lloydminster Ernest Manning
9-Sep BSK Drumheller Olds
9-Sep FTM(EX) Father Mercredi Bonnyville
9-Sep MPE(EX) Peace Wapiti Ardrossan
9-Sep RKV W.H. Croxford Chestermere
9-Sep RKV(EX) Bow Valley Rundle College
9-Sep SOU(EX) Pincher Creek Canmore
WEEK 3
Date League Home Away
13-Sep CA1 Henry Wise Wood Cres. Hgts. (CAL)
13-Sep MPE Valleyview St. Joseph’s (GP)
14-Sep 6-Man Buck Mountain Assumption
14-Sep 6-Man Holy Cross Sedgewick
14-Sep 6-Man Redwater Millwoods Christian
14-Sep 6-Man Caroline OLMP
14-Sep CA1 Bishop O’Byrne Notre Dame (CAL)
14-Sep CA1 St. Francis Ernest Manning
14-Sep CA2 St. Mary’s William Aberhart
14-Sep CA2 Churchill/Bowness Bishop Carroll
14-Sep CEN Wetaskiwin Ponoka
14-Sep ED2 Ardrossan St. Albert
14-Sep ED2 Leduc St. Francis Xavier
14-Sep ED2 Archbishop O’Leary Paul Kane
14-Sep ED3 Lillian Osborne Oscar Romero
14-Sep ED3 Beaumont M.E. LaZerte
14-Sep ED3 J. Percy Page St. Joseph’s (EDM)
14-Sep ED3 Holy Trinity (EDM) Fort Saskatchewan
14-Sep ED3 Queen Elizabeth W.P. Wagner
14-Sep RKV Bow Valley W.H. Croxford
14-Sep SOU(EX) Cardston Brooks
15-Sep 6-Man Holy Redeemer Ecole Desrochers
15-Sep 6-Man Provost J.C. Charyk
15-Sep 6-Man St. Joseph’s (Brooks) Heritage Christian
15-Sep 6-Man Harry Collinge Breton
15-Sep BRK Rundle College Highwood
15-Sep BRK(EX) Foothills Henry Wise Wood
15-Sep BRK(EX) Holy Trinity Academy Medicine Hat
15-Sep CA2 Bishop Grandin MCLA
15-Sep CA3 Lord Beaverbrook Diefenbaker/Fowler
15-Sep CA3 Scarlett/Central Western Canada
15-Sep CA3 Lester B. Pearson Forest Lawn
15-Sep CEN Stettler H.J. Cody
15-Sep CEN Camrose Drayton Valley
15-Sep ED1 Jasper Place Austin O’Brien
15-Sep ED1 Salisbury Bellerose
15-Sep ED1 Harry Ainlay Spruce Grove
15-Sep ED1 Ross Sheppard Bev Facey
15-Sep ED2 McNally Eastglen
15-Sep ED2 Archbishop Jordan Strathcona
15-Sep FTM Father Mercredi Fort McMurray
15-Sep MPE Sexsmith Whitecourt
15-Sep MPE High Prairie Peace Wapiti
15-Sep MPE Grande Prairie Charles Spencer
15-Sep RKV Chestermere Bert Church
15-Sep RKV George McDougall Springbank
15-Sep SOU Willow Creek Winston Churchill
15-Sep SOU Chinook Catholic Central
15-Sep SOU(EX) Raymond Sandpoint (ID)
15-Sep SOU(EX) W.R. Myers Drumheller
15-Sep WHE Wainwright Athabasca
15-Sep WHE St. Paul Vermilion
15-Sep WHE Vegreville Westlock
15-Sep WHE Lloydminster Holy Rosary
15-Sep WHE Bonnyville Cold Lake
16-Sep BSK Canmore Olds
16-Sep RKV(EX) W.H. Croxford Crescent Heights (MH)
16-Sep SOU(EX) Pincher Creek McCoy
16-Sep SOU(EX) L.C.I. Centennnial
WEEK 4
Date League Home Away
19-Sep RKV George McDougall Bow Valley
21-Sep 6-Man Rimbey St. Joseph’s (Brooks)
21-Sep 6-Man Millwoods Christian Harry Collinge
21-Sep CA2 St. Mary’s Churchill/Bowness
21-Sep CA3 Lester B. Pearson Western Canada
21-Sep CA3 Scarlett/Central Lord Beaverbrook
21-Sep CA3 Forest Lawn Nelson Mandela
21-Sep CEN Ponoka Stettler
21-Sep CEN H.J. Cody Camrose
21-Sep ED3 Holy Trinity (EDM) Beaumont
21-Sep ED3 Queen Elizabeth Lillian Osborne
21-Sep ED3 Oscar Romero St. Joseph’s (EDM)
21-Sep ED3 M.E. LaZerte Fort Saskatchewan
21-Sep ED3 W.P. Wagner J. Percy Page
21-Sep MPE Charles Spencer Valleyview
21-Sep SOU Winston Churchill Raymond
22-Sep 6-Man Ecole Desrochers Buck Mountain
22-Sep 6-Man OLMP Provost
22-Sep 6-Man Assumption Breton
22-Sep 6-Man Holy Cross J.C. Charyk
22-Sep BRK Rundle College Foothills
22-Sep BRK(EX) Holy Trinity Academy Strathmore
22-Sep BSK(EX) Olds MCLA
22-Sep CA1 Cres. Hgts (CAL) St. Francis
22-Sep CA1 Ernest Manning Centennnial
22-Sep CA1 Notre Dame (CAL) Henry Wise Wood
22-Sep CA2 Bishop Carroll Bishop Grandin
22-Sep CA2 William Aberhart Robert Thirsk
22-Sep CEN Lindsay Thurber Lacombe
22-Sep CEN Notre Dame (RD) Hunting Hills
22-Sep CEN West Central Wetaskiwin
22-Sep ED1 Austin O’Brien Ross Sheppard
22-Sep ED1 Jasper Place Salisbury
22-Sep ED1 Bev Facey Spruce Grove
22-Sep ED1 Bellerose Harry Ainlay
22-Sep ED2 Ardrossan McNally
22-Sep ED2 Paul Kane Strathcona
22-Sep ED2 Eastglen Leduc
22-Sep ED2 Archbishop O’Leary St. Francis Xavier
22-Sep ED2 St. Albert Archbishop Jordan
22-Sep FTM Father Mercredi Holy Trinity (FM)
22-Sep MPE Sexsmith St. Joseph’s (GP)
22-Sep MPE High Prairie Grande Prairie
22-Sep MPE Whitecourt Peace River
22-Sep RAN Crescent Heights (MH) McCoy
22-Sep RKV Chestermere Springbank
22-Sep SOU Pincher Creek W.R. Myers
22-Sep SOU Chinook Willow Creek
22-Sep SOU Catholic Central Cardston
22-Sep WHE Vegreville Wainwright
22-Sep WHE Westlock St. Paul
22-Sep WHE Vermilion Athabasca
22-Sep WHE Bonnyville Lloydminster
22-Sep WHE Cold Lake Holy Rosary
23-Sep BSK Drumheller Canmore
23-Sep RAN(EX) Medicine Hat St. Joseph’s (GP)
23-Sep RKV Cochrane W.H. Croxford
23-Sep RKV Bert Church George McDougall
23-Sep SOU(EX) L.C.I. Bishop O’Byrne
WEEK 5
Date League Home Away
26-Sep 6-Man Sedgewick Caroline
26-Sep RKV Bow Valley Cochrane
26-Sep RKV Springbank Bert Church
26-Sep RKV(EX) Chestermere Strathmore
28-Sep 6-Man Caroline Provost
28-Sep BRK(EX) Rundle College Lester B. Pearson
28-Sep CA1 Notre Dame (CAL) Ernest Manning
28-Sep CA1 Bishop O’Byrne Henry Wise Wood
28-Sep CA1 Cres. Hgts (CAL) Centennnial
28-Sep CA2 Bishop Carroll Robert Thirsk
28-Sep CA2 Churchill/Bowness Bishop Grandin
28-Sep CEN Ponoka Drayton Valley
28-Sep CEN Camrose West Central
28-Sep ED3 W.P. Wagner Holy Trinity (EDM)
28-Sep ED3 M.E. LaZerte Queen Elizabeth
28-Sep ED3 Fort Saskatchewan J. Percy Page
28-Sep ED3 St. Joseph’s (EDM) Lillian Osborne
28-Sep ED3 Beaumont Oscar Romero
28-Sep MPE Peace River Valleyview
28-Sep MPE Grande Prairie Sexsmith
28-Sep RKV W.H. Croxford George McDougall
29-Sep 6-Man Assumption Ecole Desrochers
29-Sep 6-Man Buck Mountain Harry Collinge
29-Sep 6-Man J.C. Charyk St. Joseph’s (Brooks)
29-Sep 6-Man Holy Redeemer Redwater
29-Sep 6-Man Sedgewick Heritage Christian
29-Sep 6-Man OLMP Rimbey
29-Sep BRK Foothills Holy Trinity Academy
29-Sep BRK(EX) Highwood W.R. Myers
29-Sep CA2 MCLA William Aberhart
29-Sep CA3 Western Canada Forest Lawn
29-Sep CA3 Diefenbaker/Fowler Scarlett/Central
29-Sep CA3 Nelson Mandela Lord Beaverbrook
29-Sep CEN Lindsay Thurber Hunting Hills
29-Sep CEN Lacombe Notre Dame (RD)
29-Sep CEN Stettler Wetaskiwin
29-Sep ED1 Salisbury Bev Facey
29-Sep ED1 Spruce Grove Ross Sheppard
29-Sep ED1 Bellerose Jasper Place
29-Sep ED1 Austin O’Brien Harry Ainlay
29-Sep ED2 Strathcona St. Francis Xavier
29-Sep ED2 Paul Kane St. Albert
29-Sep ED2 Archbishop O’Leary Eastglen
29-Sep ED2 Archbishop Jordan Ardrossan
29-Sep ED2 McNally Leduc
29-Sep FTM Holy Trinity (FM) Fort McMurray
29-Sep MPE Charles Spencer St. Joseph’s (GP)
29-Sep MPE Peace Wapiti Whitecourt
29-Sep RAN Medicine Hat Brooks
29-Sep RKV Bow Valley Springbank
29-Sep SOU Winston Churchill Catholic Central
29-Sep SOU Willow Creek Pincher Creek
29-Sep SOU L.C.I. Raymond
29-Sep WHE Wainwright Vermilion
29-Sep WHE Vegreville St. Paul
29-Sep WHE Athabasca Westlock
29-Sep WHE Holy Rosary Bonnyville
29-Sep WHE Cold Lake Lloydminster
30-Sep BSK Olds Canmore
30-Sep RKV Cochrane Chestermere
30-Sep SOU(EX) Cardston TBA
WEEK 6
Date League Home Away
4-Oct BRK Foothills Highwood
4-Oct RKV Bert Church W.H. Croxford
5-Oct 6-Man Breton Holy Redeemer
5-Oct BRK Holy Trinity Academy Rundle College
5-Oct CA2 St. Mary’s MCLA
5-Oct CA3 Nelson Mandela Diefenbaker/Fowler
5-Oct CA3 Forest Lawn Scarlett/Central
5-Oct CA3 Lord Beaverbrook Lester B. Pearson
5-Oct CEN West Central H.J. Cody
5-Oct CEN Wetaskiwin Drayton Valley
5-Oct ED2 St. Francis Xavier Paul Kane
5-Oct ED2 Archbishop Jordan McNally
5-Oct ED2 Eastglen Ardrossan
5-Oct ED3 Queen Elizabeth J. Percy Page
5-Oct ED3 St. Joseph’s (EDM) W.P. Wagner
5-Oct MPE St. Joseph’s (GP) High Prairie
5-Oct MPE Charles Spencer Sexsmith
5-Oct MPE Peace River Peace Wapiti
5-Oct MPE Whitecourt Valleyview
5-Oct RKV Cochrane George McDougall
5-Oct RKV Chestermere Bow Valley
5-Oct SOU L.C.I. Winston Churchill
5-Oct SOU Willow Creek W.R. Myers
5-Oct WHE Westlock Wainwright
5-Oct WHE St. Paul Athabasca
5-Oct WHE Vermilion Vegreville
5-Oct WHE Bonnyville TBA
5-Oct WHE Cold Lake TBA
5-Oct WHE Holy Rosary TBA
5-Oct WHE Lloydminster TBA
6-Oct 6-Man Ecole Desrochers Millwoods Christian
6-Oct 6-Man Provost Rimbey
6-Oct 6-Man Harry Collinge Assumption
6-Oct 6-Man St. Joseph’s (Brooks) Caroline
6-Oct 6-Man J.C. Charyk Sedgewick
6-Oct 6-Man Heritage Christian Holy Cross
6-Oct BSK Olds Drumheller
6-Oct CA1 Henry Wise Wood Ernest Manning
6-Oct CA1 St. Francis Centennnial
6-Oct CA1 Cres. Hgts (CAL) Bishop O’Byrne
6-Oct CA2 Churchill/Bowness Robert Thirsk
6-Oct CA2 William Aberhart Bishop Carroll
6-Oct CEN Stettler Camrose
6-Oct ED1 Jasper Place Ross Sheppard
6-Oct ED1 Spruce Grove Salisbury
6-Oct ED1 Bellerose Austin O’Brien
6-Oct ED1 Bev Facey Harry Ainlay
6-Oct ED2 St. Albert Archbishop O’Leary
6-Oct ED2 Strathcona Leduc
6-Oct ED3 Fort Saskatchewan Beaumont
6-Oct ED3 M.E. LaZerte Lillian Osborne
6-Oct ED3 Holy Trinity (EDM) Oscar Romero
6-Oct FTM Father Mercredi Fort McMurray
6-Oct RAN Crescent Heights (MH) Medicine Hat
6-Oct RAN Strathmore Brooks
6-Oct SOU Raymond Cardston
6-Oct SOU(EX) Chinook Springbank
6-Oct SOU(EX) Catholic Central Bishop Grandin
WEEK 7
Date League Home Away
12-Oct 6-Man Redwater Assumption
12-Oct 6-Man Buck Mountain Breton
12-Oct 6-Man Rimbey Caroline
12-Oct CA1 Centennial Bishop O’Byrne
12-Oct CA2 Bishop Carroll St. Mary’s
12-Oct CA2 MCLA Churchill/Bowness
12-Oct CA2 Robert Thirsk Bishop Grandin
12-Oct CEN Ponoka West Central
12-Oct CEN H.J. Cody Wetaskiwin
12-Oct ED2 Ardrossan Archbishop O’Leary
12-Oct ED2 St. Francis Xavier Archbishop Jordan
12-Oct ED2 Eastglen Paul Kane
12-Oct ED2 McNally Strathcona
12-Oct ED2 Leduc St. Albert
12-Oct MPE Valleyview High Prairie
12-Oct RKV W.H. Croxford Springbank
13-Oct 6-Man Heritage Christian Provost
13-Oct 6-Man Holy Redeemer Millwoods Christian
13-Oct 6-Man Holy Cross St. Joseph’s (Brooks)
13-Oct 6-Man OLMP J.C. Charyk
13-Oct BRK(EX) Highwood Canmore
13-Oct CA1 Ernest Manning Cres. Hgts. (CAL)
13-Oct CA1 St. Francis Notre Dame (CAL)
13-Oct CA2(EX) William Aberhart Olds
13-Oct CA3 Scarlett/Central Nelson Mandela
13-Oct CA3 Diefenbaker/Fowler Lester B. Pearson
13-Oct CA3 Lord Beaverbrook Western Canada
13-Oct CA3(EX) Forest Lawn Drumheller
13-Oct CEN Lacombe Hunting Hills
13-Oct CEN Lindsay Thurber Notre Dame (RD)
13-Oct CEN Drayton Valley Stettler
13-Oct ED1 Austin O’Brien Spruce Grove
13-Oct ED1 Ross Sheppard Bellerose
13-Oct ED1 Salisbury Harry Ainlay
13-Oct ED1 Jasper Place Bev Facey
13-Oct ED3 Beaumont St. Joseph’s (EDM)
13-Oct ED3 J. Percy Page Lillian Osborne
13-Oct ED3 Oscar Romero W.P. Wagner
13-Oct ED3 Fort Saskatchewan Queen Elizabeth
13-Oct ED3 M.E. LaZerte Holy Trinity (EDM)
13-Oct FTM Father Mercredi Holy Trinity (FM)
13-Oct MPE St. Joseph’s (GP) Peace Wapiti
13-Oct MPE Peace River Charles Spencer
13-Oct MPE Whitecourt Grande Prairie
13-Oct RAN Strathmore Medicine Hat
13-Oct RAN Brooks McCoy
13-Oct RAN(EX) Crescent Heights (MH) Willow Creek
13-Oct SOU Cardston Winston Churchill
13-Oct SOU W.R. Myers Chinook
13-Oct SOU Catholic Central L.C.I.
13-Oct SOU(EX) Pincher Creek Bow Valley
13-Oct WHE #3 #6
13-Oct WHE #4 #5
14-Oct BRK(EX) Highwood Canmore
14-Oct RKV Bert Church Cochrane
14-Oct RKV George McDougall Chestermere
14-Oct SOU(EX) Raymond Foothills
WEEK 8
Date League Home Away
17-Oct ED2 St. Francis Xavier McNally
17-Oct RAN #4 #5
18-Oct ED2 St. Albert Eastglen
18-Oct ED2 Strathcona Archbishop O’Leary
18-Oct ED2 Paul Kane Ardrossan
19-Oct 6-Man Harry Collinge Holy Redeemer
19-Oct 6-Man Rimbey Sedgewick
19-Oct 6-Man Millwoods Christian Buck Mountain
19-Oct CA2 Bishop Grandin St. Mary’s
19-Oct CA3 Forest Lawn Lord Beaverbrook
19-Oct CA3 Western Canada Diefenbaker/Fowler
19-Oct CA3 Nelson Mandela Lester B. Pearson
19-Oct CEN West Central Stettler
19-Oct CEN Drayton Valley H.J. Cody
19-Oct ED3 W.P. Wagner Beaumont
19-Oct MPE Valleyview Grande Prairie
20-Oct 6-Man Ecole Desrochers Redwater
20-Oct 6-Man St. Joseph’s (Brooks) Provost
20-Oct 6-Man OLMP Holy Cross
20-Oct 6-Man J.C. Charyk Heritage Christian
20-Oct BRK #1 #4
20-Oct BRK #2 #3
20-Oct CA1 Bishop O’Byrne St. Francis
20-Oct CA1 Notre Dame (CAL) Cres. Hgts. (CAL)
20-Oct CA1 Centennial Henry Wise Wood
20-Oct CA2 Robert Thirsk MCLA
20-Oct CA2 William Aberhart Churchill/Bowness
20-Oct CEN Hunting Hills Notre Dame (RD)
20-Oct CEN Lacombe Lindsay Thurber
20-Oct CEN Camrose Ponoka
20-Oct ED1 Bellerose Bev Facey
20-Oct ED1 Ross Sheppard Harry Ainlay
20-Oct ED1 Spruce Grove Jasper Place
20-Oct ED1 Austin O’Brien Salisbury
20-Oct ED3 J. Percy Page M.E. LaZerte
20-Oct ED3 St. Joseph’s (EDM) Holy Trinity (EDM)
20-Oct ED3 Lillian Osborne Fort Saskatchewan
20-Oct ED3 Oscar Romero Queen Elizabeth
20-Oct FTM #2 #3
20-Oct MPE Peace Wapiti Sexsmith
20-Oct MPE Peace River High Prairie
20-Oct MPE Charles Spencer Whitecourt
20-Oct RAN #1 Winner #4/#5
20-Oct RAN #2 #3
20-Oct RKV #1 #4
20-Oct RKV #2 #3
20-Oct SOU Pincher Creek Chinook
20-Oct SOU Raymond Catholic Central
20-Oct SOU W.R. Myers Winston Churchill
20-Oct SOU Cardston L.C.I.
20-Oct WHE #1 Winner #3/#6
20-Oct WHE #2 Winner #4/#5
21-Oct BSK(EX) Canmore Willow Creek
21-Oct BSK(EX) Olds Wetaskiwin
WEEK 9
Date League Home Away
23-Oct ED2 #1A #4B
23-Oct ED2 #1B #4A
23-Oct ED2 #2A #3B
23-Oct ED2 #2B #3A
25-Oct CA3 Western Canada Nelson Mandela
25-Oct CA3 Lester B. Pearson Scarlett/Central
25-Oct CA3 Diefenbaker/Fowler Forest Lawn
26-Oct 6-Man Breton Ecole Desrochers
26-Oct 6-Man Millwoods Christian Assumption
26-Oct 6-Man Redwater Harry Collinge
26-Oct CA1 Ernest Manning Bishop O’Byrne
26-Oct CA1 Henry Wise Wood St. Francis
26-Oct CA1 Centennial Notre Dame (CAL)
26-Oct CA2 Bishop Grandin William Aberhart
26-Oct CA2 Robert Thirsk St. Mary’s
26-Oct CA2 MCLA Bishop Carroll
26-Oct ED3 #2A #3B
26-Oct ED3 #2B #3A
27-Oct 6-Man Provost Holy Cross
27-Oct 6-Man Sedgewick OLMP
27-Oct 6-Man Holy Redeemer Buck Mountain
27-Oct 6-Man J.C. Charyk Rimbey
27-Oct 6-Man Heritage Christian Caroline
27-Oct BRK Finalist Finalist
27-Oct CEN City #1 City #4
27-Oct CEN City #2 City #3
27-Oct CEN Rural #1 Rural #4
27-Oct CEN Rural #2 Rural #3
27-Oct CEN Ruran #6 Rural #7
27-Oct ED1 #1 #4
27-Oct ED1 #2 #3
27-Oct ED2 Winner 1A/4B Winner 2B/3A
27-Oct ED2 Winner 1B/4A Winner 2A/3B
27-Oct FTM #1 Winner #2/#3
27-Oct RAN Finalist Finalist
27-Oct RKV Finalist Finalist
27-Oct SOU Tier IV #2 Tier IV #3
27-Oct SOU Tier III #2 Tier III #3
27-Oct SOU Tier II #1 Tier II #2
27-Oct WHE Finalist Finalist
28-Oct BSK #2 #3
28-Oct MPE Athabasca #1 Athabasca #4
28-Oct MPE Athabasca #2 Athabasca #3
28-Oct MPE Peace #1 Peace #4
28-Oct MPE Peace #2 Peace #3
WEEK 10
Date League Home Away
31-Oct CA1 #3 #6
31-Oct CA1 #4 #5
31-Oct CA2 #3 #6
31-Oct CA2 #4 #5
31-Oct CA3 #3 #6
31-Oct CA3 #4 #5
2-Nov 6-Man Breton Millwoods Christian
2-Nov ED3 1A Winner 2B/3A
2-Nov ED3 1B Winner 2A/3B
3-Nov 6-Man Redwater Buck Mountain
3-Nov 6-Man Sedgewick St. Joseph’s (Brooks)
3-Nov 6-Man Holy Cross Rimbey
3-Nov 6-Man Heritage Christian OLMP
3-Nov 6-Man Caroline J.C. Charyk
3-Nov CA1 #1 Winner #4/#5
3-Nov CA1 #2 Winner #3/#6
3-Nov CA2 #1 Winner #4/#5
3-Nov CA2 #2 Winner #3/#6
3-Nov CA3 #1 Winner #4/#5
3-Nov CA3 #2 Winner #3/#6
3-Nov ED1 Finalist Finalist
3-Nov ED2 Finalist Finalist
4-Nov BSK #1 Winner #2/#3
4-Nov CEN City Finalists City Finalist
4-Nov CEN Loser City Semis Loser City Semis
4-Nov CEN Winner Rural #1/#4 Winner Rural #2/#3
4-Nov CEN Loser Rural #1/#4 Loser Rural #2/#3
4-Nov CEN Rural #5 Winner #6/#7
4-Nov MPE Athabasca Finalist Athabasca Finalist
4-Nov MPE Peace Finalist Peace Finalist
4-Nov Reg. 1 Tier II South Tier II Rangeland
4-Nov REG. 2 Tier II Finalist Tier II Finalist
4-Nov REG. 2 Tier IV Big Rock (2B) Tier IV Big Sky (2B)
4-Nov Reg. 7 Wheatland Tier II Fort Mac Tier II
4-Nov Reg. 7 Wheatland Tier III Fort Mac Tier III
4-Nov SOU Tier IV #1 Winner #2/#3
4-Nov SOU Tier III #1 Winner #2/#3
4-Nov SOU Tier I #1 Tier I #2
WEEK 11
Date League Home Away
8-Nov ED3 Finalist Finalist
11-Nov CA1 Finalist Finalist
11-Nov CA2 Finalist Finalist
11-Nov CA3 Finalist Finalist